Londra Gece Hayatı ve Eğlence Rehberiniz

0
5013
Londra gece hayatı

Londra Gece Hayatı

Londra, eğlencenin en yoğun yaşandığı dünyanın en meşhur şehirlerinden biridir desem abartmış sayılmam sanırım. Londra gece hayatı, her sene bu şehre gelen turistler, öğrenciler ve kendi halkı ile birlikte çok canlı ve eğlenceli zaman geçirmenizi sağlayabilir.

En büyük dezavantajları, sterlinin çok kıymetli bir para birimi ve Londra’nın da çok pahalı bir şehir olmasıdır. Ancak buna rağmen, bu yazımda öğreneceğiniz pratik bilgiler sayesinde bütçenizi sarsmadan, hesaplı bir şekilde bu büyüleyici şehrin gecelerinde eğlenebileceğinizi umuyorum.

londra gece hayatı eğlence

İnternet Siteleri

Londra’da Yeni İnsanlarla Tanışmak yazımı okuyanlar hatırlarlar, orada Meetup.com sitesini ve bu site içindeki grubları önermiştim. Bu yazımda Meetup‘a ek olarak, Londra gece hayatına hızlı bir giriş yapabilmeniz için gerekli olan diğer sitelerden de bahsedeceğim.

Meetup.com

Daha önceki yazımda bahsettiğim üzere Meetup sitesinde çeşitli gruplar var ve siz bu gruplara üye olarak çeşitli aktivite haberlerini alabiliyorsunuz. Londra gece hayatı için, arama kısmına nightlife, şehir kısmına da London yazıp arama butonuna basmanız size kapsamlı bir grup ve aktivite listesi getirir.

Meetup nightlife arama
meetup.com nightlife araması

Bu listeyi aldıktan sonra yapmanız gereken tek şey, beğendiğiniz bir aktivitenin grubuna üye olmak ve kendinizi katılanlar listesine eklemek. Daha sonra da belirtilen gün ve saatte mekana gidip insanlarla tanışmak ve eğlenmek.

Kens eventInternations.org

Londra gece hayatı için ikinci önereceğim site, dünya üzerindeki çeşitli şehirlerde yaptığı sosyal etkinliklerle meşhur olan Internations.org sitesi. Eskiden sadece referansa dayalı üye kabul ediyordu, ancak şimdi direkt olarak da başvurabiliyorsunuz üyelik için.

Bu site Meetup‘dan farklı olarak site üzerindeki etkinliklere katılabilmek için üyelik ücreti istiyor. 3, 6 ve 12 aylık üyelik imkanları var. 3 aylık üyelik €27 şu anda. Üyelik almazsanız, yine de ayda 1 etkinliğe katılabiliyorsunuz.   Yeni üye olanlarda bu sayı bir kereye mahsus 3 etkinliğe kadar çıkabiliyor.

Ücretli olmasına rağmen yaptığı organizasyon ve etkinliklerle verdiğiniz parayı sonuna kadar hak ettiğini söyleyebilirim. Neden derseniz? Çünkü, çok kaliteli olan yerlere giriş yapmanızı sağlıyor ve bazen girişte ücretsiz 1 adet içki ve çerez bile alabiliyorsunuz. Ayrıca yaptığı etkinlikler sadece gece hayatı ile  sınırlı değil. Gündüz ve hafta sonu gezileri, brunch, öğle ve akşam yemeği aktiviteleri de diğer görebileceğiniz ve katılabileceğiniz etkinlikler.

Londra etkinliklerini görmek için, Internations.org adresinden üye olup giriş yaptıktan sonra, eğer girişte adres olarak Londra’yı belirtmemişseniz community olarak London şehrini seçiyorsunuz. Daha sonra ekranınıza Londra’daki birkaç etkinlik ve grup bilgisi listeleniyor.

internations ana ekran

Daha sonra yukarıdaki ekranda Go to Events’e tıklarsanız gelecek aktiviteler listesini ekranınızda görebilirsiniz.

internations aktiviteler

Event listesinden beğendiğiniz birine girip detaylarına bakabiliyorsunuz. Örneğin ben Mahiki etkinliğine tıkladım.

etkinlik detay

Yukarıda açıklaması olan Mahiki etkinliği, Internations ‘ın resmi bir etkinliği. 737 kişi katılmak için eklemiş kendini, ücretli üyelikler için bu aktiveye giriş ve Mahiki kokteyli içeride ücretsiz.

Gördüğünüz gibi, 3 aylık ödeyeceğiniz €27’lık bir üyelik ücretiyle, Londra’nın en enlü gece kulübü, bar ve restoranlarına giriş yapabilir, sosyal ortamlara katılabilir ve yeni insanlarla tanışabilirsiniz. Bu mekanlara ekstradan giriş ücreti ödemiyorsunuz ayrıca.Citysocializer.com

Citysocializer.com, aylık olarak belli bir ücret ödedikten sonra etkinliklerine katılabileceğiniz diğer bir internet sitesi. Internations‘a benzer bir şekilde, sade Londra gece hayatı için değil diğer gündüz etkinlikleri için de düşünebileceğiniz sosyal bir platform.

Bu siteye de üye olduktan sonra etkinlik listesini görebilir, beğendiklerinize katılabilirsiniz. Özelikle ilk başlarda aşağıdaki resimde gördüğünüz New Members Night’lara katılmanızı öneririm. Buraya katılanlar da sizin gibi siteye yeni üye olan kişiler olacağı için acemiliğinizi  kolay bir şekilde bu gecelerde atabilir, sitenin sosyal etkinliklerine alışma yolunda iyi bir adım atabilirsiniz.

citysocializer etkinlik listesi

citysocializer etkinlik detayı

Bu sitenin güzel olan bir başka tarafı kendi etkinliklerinizi düzenlemenize izin vermesi. Ben hafta sonu, Kahve Dünyası-Türk Kahvesi etkinliği düzenlemiştim Piccadilly Circus‘da. Siz de örneğin bir Türk restoranında yemek etkinliği düzenleyebilirsiniz.

Londra geceleri için düzenlenen pek çok alternatif etkinlik organizasyonunu yine bu sitenin aktivite programlarında görebilirsiniz. Böylece herhangi bir face kontrol, giriş ücreti, yer ayırtma derdi olmadan ünlü mekanlara rahatça girebilirsiniz.

citysoicalizer kulüp etkinlik


Londra Gece Hayatı Mekanları

londra gece hayatı mekanları

Eğer İnternet sitelerine üye olup başkalarının organizasyonlarına katılmak bana göre değil, ben serbestçe istediğim yere giderim derseniz, size Londra’nın aşağıdaki ünlü mekanlarına bir göz atmanızı öneririm.

Fabric

1999 yılında açılmış olan kulüp, şimdilerde eski soğuk et deposunu yenileyerek kurduğu      Farringdon’daki binasında hizmet vermekte ve her birinde kendi farklı ses sistemini barındıran, ikisinde canlı etkinliklerin olduğu üç farklı bölümden oluşmaktadır. Birinci katta, titreşen dans pisti olarak tabir edilen “bodysonic” sistemi sayesinde müziğin şiddetini iliklerinize kadar hissedebilirsiniz.

Cumartesi günleri underground DJ leri, uluslararası ünü olan müzik efsanelerini ve canlı müzik etkinliklerini görebilirsiniz. Çalınan müzik türleri olarak cutting-edge house, techno, electro, disco, dub-techno vb. sayabiliriz.

Web : fabriclondon.com


Printworks

Surrey Quays’deki eski gazete basımhanesi yeniden düzenlenerek 3000 kişinin dans edip, eğlenebildiği Printworks gece kulübüne dönüştürülmüş. Çok yeni bir mekan olup, 2017 yılının başında açılmasına rağmen birçok müzik ve dans severi kendine çekip, Londra’nın en iyi eğlence mekanları arasına  girmeyi başarmış.

200 metrelik uzun ve dar bir holde insanların dans edebildiği mekanda ayrıca tepeden gelen ışık şovları ile ayrı bir görselliğe sahip.Egg London

Uluslararası şöhrete sahip DJ lerin House, Electro ve Techno tarzında müzik çaldığı, hemen her gece açık olan Londra’nın ünlü gece klübü. Bir İbiza kulüp havası barındıran mekan, farklı müziklerin çalındığı odalara, sigaranızı içebileceğiniz açık bir bahçe ve terasa da sahip.

Web : egglondon.co.ukKoko

koko londra

Camden Town’daki eski tiyatro binası birkaç kere el değiştirdikten sonra 2004’de yenilenerek şimdilerde çeşitli grupların konserler verdiği, tanınmış DJ lerin geldiği bir mekan haline geldi.

İçindeki kırmızı dekoru, locaları ve mükemmel ses sistemiyle eğlenceli zaman geçirmenizi garanti eden bir mekan Londra’da. Pop, jazz, tekno, klasik aklınıza gelebilecek her tür müzik ile ilgili konser ve etkinliklere katılmak isterseniz buraya uğramadan Londra’dan ayrılmayın.

Web : koko.uk.com


Cafe de Paris 

Kabare, restoran ve gece kulübü olarak hizmet veren mekan, Leicester Square’de çok eski tarihi dokusu ve şovları ile pek çok insanın ilgisini çekmektedir. Cuma ve Cumartesi akşamları kabare şovları olmakta, ücretler kişi başı £20’dan başlayıp yemek dahil seçenekler £75’a kadar çıkmaktadır. Kabare bittikten sonra dans müziği başlayarak ortam sabah üçe kadar gece kulübüne dönmektedir.

Web : cafedeparis.com


Zoo Bar & Club

Londra’nın merkezi sayılabilecek bir yeri olan Leicester Square’de konumlanmış olan, daha çok öğrenci ve turistlerin geldiği bir mekan. Pazartesi ve Perşembe arası günlerde öğrenci geceleri olmakta, bu yüzden daha yetişkinler hafta sonları hem eğlenmek hem de spor karşılaşmalarını daha erken saatlerde bar kısmında izlemek için tercih edebilir burayı.

Web : zoobar.co.uk


 Bar Salsa Soho

Latin danslarını biliyor ve seviyorsanız ya da öğrenmek istiyorsanız bu mekan tam size göre. Londra’nın kalbinde Charing Cross’da konumlanmış olan barda; Salsa, Bahcata, Kizomba gibi latin danslarını yapabilir ayrıca 7pm – 9pm saatleri arası pistte ders alabilirsiniz. Toplu yapılan derslerin bazıları ücretsiz olmakla birlikte; 1 dersi £6, 2 dersi £9 olan latin dersleri de çeşitli gecelerde yapılmakta.

Web : bar-salsa.com/soho

Bir Cevap Yazın